• Doğalgaz Acil İhbar Hattı : 187
  • Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187
  • Bip : 0538 882 91 91

Abone Olun

Abone OlunAbonelik işlemlerini adım adım inceleyelim ; 

1. Adım
Mahallenizde doğalgaz hattının olup olmadığını araştırın. Doğalgaz hattı varsa veya hattın çekilmesi programda ise Kimliğiniz,  Tapu  fotokopisi, su veya elektrik faturası ve vergi numaranız ile birlikte KarGaz 'a başvurun.

2. Adım
KarGaz'da "Abonelik Gişesi"ne gidin. Burada size verilecek olan "Bağlantı Talebi Dilekçesi"ni dikkatle doldurun. İlgili evrakları teslim edin. İşlemleriniz ile ilgili ilk kaydı yaptırın.

3. Adım
Buradan doldurduğunuz dilekçeniz ve diğer belgelerinizle birlikte vezneye gidin. Bağlantı ücreti ödeyin.

4. Adım
Evinizin iç tesisatının yapımı ve doğal gaza dönüştürülmesi için KarGaz tarafından İç Tesisat Yapım Sertifikası  verilmiş olan Sertifikalı firmalara başvurun.

5. Adım
Yetkili firma, doğal gaz bağlantısı yapılacak olan yapının bağlantı projesini çizecektir. Daha sonra bu proje ve daha önce ödediğiniz bağlantı ücretinin dekontuyla birlikte KarGaz'a başvurarak proje onayı alacaktır.

6. Adım
Proje, KarGaz tarafından onaylandıktan sonra tesisatın uygulanması ve iç tesisatın değiştirilmesi süreci başlar.

7. Adım
İç tesisat işlemi bitince; Daha önce belitrilen evraklar teslim edilmemiş ise evraklar tamamlanarak güvence bedeli ödenmek ve sözleşme yapmak üzere KarGaz'a gidilir. Burada vezneye, Güvence  ödenir, abonelik sözleşmesi yapılır. Sertifikalı Firma işlemi bitirilmiş tesisata KARGAZ mühendislerince kontrol yapılması ve uygunsa tesisata gazın verilmesi için randevu alır.

8. Adım
Artık doğal gaz abonesisiniz! Doğal gazla evinizi ısıtabilir, uzun uzun banyolar yapabilir, ocakta yemeğinizi tüp bitecek korkusu olmadan gönül rahatlığı içinde pişirebilirsiniz!